Ülkemizde fuarlar ticaret hacmimizin büyümesi ve etkileşimini arttırması adına önemli bir yere sahiptir..İstanbul, Antalya, Konya ve İzmir gibi büyük şehirlerimizde düzenlenen çeşitli sektörleri buluşturan fuarlar (tarım fuarı, sağlık fuarı, sanayi fuarı vb) Ham madde sağlayıcıları, ara üreticileri ve son pazarlamacıları aynı çatı altında toplamaktadır.

Tüyap, Cnr gibi fuar organizsyonlarının öncülük ettiği fuarlarda firmanız adına her bütçeye uygun olarak fuarda tanıtımınıza yardımcı olacak stand modellerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Ahşap fuar standları, modüler fuar standları ve maxima fuar stand modelleri seçiminize göre firma konsept ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak 3D modelleme üzerinden tasarlanıp onayınıza sunulmaktadır.

Her sektörde olduğu gibi fuar standı üzerinde de bütçelere uygun olarak tasarımlar yapılabilmektedir.

Ahşap fuar  standları sektörün fiyat olarak en yüksek maliyetli standları olmakla birlikte fuar veya kongre alanında farkedilmeniz  ve şık bir iz bırakabilmeniz için iyi bir tercih olacaktır.

Ham suntalam üzeri boya ve hazır suntalamdan üretilen 2 farklı modeli bulunmaktadır.Ham suntalam stand üzerine boya ve alçı uygulaması da yapılarak size teslim edilmektedir.

Maxima fuar standları hazır panellerin birleştirilmesi ile elde edilen stand modelidir.Modüler standa göre enlemesine parçalardan oluşmaktadır.İmalat aşaması zorlu ama görsel olarak şık bir görünüm sunmaktadır.Maxima standlar orta segment standlar olarak sektörde yer almaktadır.

 

Modüler fuar standı geniş hazır panellerin lego düzeni ile birleştirilmesi ile oluşturulan demonte standlardır.Sektörün en alt segmentli standlarıdır.Genellikle tarım ve iş makinesi fuarlarında kulanılmaktadır.Paket standların malzemeleri de modüler sistem stand malzemeleri ile aynıdır.

Fuar standları yukarıda da belirtildiği gibi üç farklı stand modelinden oluşmaktadır modüler fuar standları, maxima fuar standları ve ahşap fuar standları her stan modelinin sahip olduğu özellikler farklı olmakla birlikte belirleyici unsur her zaman olduğu gibi siz müşterilerimizin istekleri olacaktır.Sizlerin firmanınız imajını en doğru şekilde fuarlarınızda yansıtabileceğiniz stand modelini belirlemeniz sonrası 3 boyutlu tasarım desteğimizle kurulacak olan standınızın birebir uygulanacak görsellerini size iletiyoruz.Hazır görsel üzerinden yapmak istediğiniz değişiklikleri uygulayarak finalde uygulaması yapılacak stand modeliniz sağlıklı bir şekilde ortaya çıkmaktadır.Detaylı bilgi ve tasarım için iletişime geçebilirsiniz.

FUAR STANDLARI

Fuarlarda kurulan standlar, markaların hedef kitlelerine ulaşmaları açısından büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle stand tasarımından, yer seçimine; teknik gereksinimlerden, proje yönetimine; ve sonrasında raporlamaya kadar her ayrıntı titizlikle ele alınmalıdır. Bu sunumda, fuar standı hazırlama sürecinin en önemli adımlarını ele alacağız.Bir fuar standı, markanın en iyi şekilde tanıtılabileceği bir yerdir. Bu standı başarıya götüren birçok aşama vardır, tasarımdan montaja ve sunuma kadar. Bu makalede fuar standı hazırlığının tüm detaylarını inceleyeceğiz.Fuara Giriş Kapısı

Standınızın mümkün olan en iyi yere yerleştirilmesi; giriş kapısına yakın, önde veya ortada yer alan alanlar tercih edilmelidir.

Üstün Görsel Tasarım

Standınızın yüksek tavanlı olduğu bir alanda olması, ziyaretçilerin standınızı rahatça fark etmelerini sağlayacaktır. Ayrıca ilgi uyandırıcı bir tasarım da büyük bir fark yaratabilir.Renklerin Kullanımı

Standınızın renkleri, markanızın renklerine uygun olmalıdır. Renkleriniz ziyaretçilerin standınıza gelmelerine ve ilgisini çekmesine yardımcı olacaktır.

 

 

Stand Tasarımı

Konsept Tasarımı

Standınızın tasarımında, markayı temsil edecek etkili bir konsept oluşturun. İlgi çekici ve net bir şekilde anlatımınızı tasarlayın.

Görsel Tasarım

Fuar standınızın görsel etkisi, etkileşimli ve çarpıcı olmalıdır. Logo, renk, yazı tipi, grafik gibi markanızın tüm görsel özelliklerini kullanarak yapılan tasarımlar, fuar ziyaretçileri üzerinde etki yaratan unsurlardır.

Fonksiyonel Tasarım

Standınızın kullanım kolaylığı ve fonksiyonelliği önemlidir. Doğru yerleştirilmiş ürünlerle ya da gösteri alanlarıyla, standınızın hem şık hem de pratik bir kullanımı olmalı.

Fikir ve Konsept

Standınızın konsept tasarımı başarılı olmalıdır. Bunu başarmanın en iyi yolu, farklı bir bakış açısıyla ele almak ve sıra dışı bir konsept tasarlamak.

John Smith, Pazarlama Uzmanı

Stand Tasarım Süreci

Aşama

Açıklama

Konsept Geliştirme

Görsel ve fonksiyonel tasarımlar geliştirilir.

Proje Planlama

Standın bütçesi, yol haritası ve proje planı hazırlanır.

Malzeme ve İşçilik Seçimi

Malzemeler ve işçilik, proje planına uygun olarak seçilir.

Tasarım Onayı

Müşteri, tasarım detayları hakkında bilgilendirilir ve onay için beklenir.

 

Montaj ve Hazırlık

İşçilik

Stand montajındaki işçilik kalitesi, standınızın başarısı için oldukça önemlidir. Eğitimli ve deneyimli bir ekip seçerek, standınızın kusursuz bir şekilde hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Ekipman ve Teknoloji

Standınızın ihtiyacı olan ekipman ve teknolojileri iyi bir araştırma yaparak seçin. Projeye uygun, fonksiyonelliği ve kalitesi yüksek ekipmanlar kullanın.

Reklam ve İletişim

Standınızın tanıtımı için erken bir reklam ve iletişim stratejisi oluşturun. Bu, fuar ziyaretçilerinin standınıza gelmelerini sağlayacaktır.

Standın Sunumu

Fuar öncesi stand hazırlıklarınızı tamamlayın.

Standınızı tanıtmak için ilgi çekici bir afiş hazırlayın.

Standınızda ziyaretçilerin ilgisini çekecek interaktif etkinlikler düzenleyin.

Müşteri Memnuniyeti

Doğru İletişim

Standınıza gelen müşterilerle doğru iletişim kurun. Onların ihtiyaç ve isteklerini dinleyin ve en iyi hizmeti sunmaya çalışın.

Örnek Ürünler

Standınızda yer alan ürünlerin örneklerini sunun ve ziyaretçilerin kullanmasını sağlayın. Bu, müşterilerin daha iyi bir görsel izlenim ve ürün deneyimi yaşamasını sağlar.

Geri bildirim

Müşterilerinizden geribildirim alın, olumlu geri dönüşlerinizi diğer müşterilere gösterin, olumsuz geri dönüşleri de dikkate almayı unutmayın. Geribildirimler, standınızın geliştirilmesi açısından önemlidir.

Yenilikçi Yaklaşımlar

Yaratıcı Teknolojik Çözümler

Standınıza yeni teknolojik çözümler ve yenilikler ekleyerek, müşterilerinizde aklında kalıcılık sağlayabilirsiniz.

Trend Takibi

Sektördeki trendleri takip ederek, fuar standınıza yansıtmaya özen gösterin. Bu, ilgi çekici ve dikkat çekici bir görünüm oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Yaratıcı Fikirler

Her zaman yaratıcı olun. Standınızda orijinal fikirler kullanarak, rakiplerinizden ayrışmanızı sağlayabilirsiniz.

 Bir cevap yazın

×

Merhaba

WhatsApp'ta sohbet etmek için aşağıdaki temsilcilerimizden birini tıklayın veya bize info@fuarland.com adresine e-posta gönderin.

× Sizlere nasıl yardım edebiliriz?